Blog budowlany

RSS
Cze
30

Na co uważać podpisując umowę z deweloperem?

umowa z deweloperem

Na co należy uważać zanim podpiszemy umowę z deweloperem? Biorąc pod uwagę oczywiście to, że już uzgodniliśmy wszelkie warunki dotyczące ceny oraz terminu zakupienia danej nieruchomości, danego domu lub mieszkania, należy bliżej przyjrzeć się wszelkim innym warunkom.

Przede wszystkim już umowa przedwstępna powinna być podpisywana w obecności notariusza, ponieważ daje nam to pewność, że wszelkie zapisy umowy są w zgodności z obowiązującymi normami prawnymi i że nie będziemy tutaj oszukani. Na pewno warto zapytać dewelopera o takie kwestie jak termin budowy dróg dojazdowych, warto zapytać o takie kwestie jak plany budowlane w okolicy, o to czy w sąsiedztwie są planowane budowy przedszkoli, stacji benzynowych, dróg i innych obiektów.

Deweloper sam od siebie nie zawsze nam takich informacji udzieli, a dla nas na pewno jest to bardzo istotne. Warto zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące kar umownych za zerwanie umowy czy też za nieterminowe zakończenie budowy, za nieterminowe wpłaty. Kwoty owych kar powinny zasadniczo być takie same w odniesieniu do firmy deweloperskiej jak i do klienta kupującego daną nieruchomość. Nawet, jeśli termin zakończenia budowy się opóźnia, warto jest w umowie określić dokładną datę przeniesienia prawa własności do niej na klienta. Te i inne podobne kwestie powinny być w umowach z deweloperem jasno określone, aby w późniejszym terminie nie było żadnych nieścisłości. Później, bowiem bardzo trudno może nam być pewne kwestie wyegzekwować od dewelopera.

Autorem artykułu jest Deweloper Kraków Budrem

Blog , , , admin Możliwość komentowania Na co uważać podpisując umowę z deweloperem? została wyłączona

Comments

Comments are closed.