Blog budowlany

RSS
lis
30

Na co uważać, gdy bierzemy kredyt na wykończenie mieszkania?

kredyt na wykończenie mieszkania

Aby zakupić mieszkanie, wiele osób sięga po takie narzędzie, jakim jest kredyt hipoteczny. W tym miejscu w wielu przypadkach powstaje pytanie o to, skąd wziąć środki na wykończenie owego mieszkania?

Istnieje możliwość starania się o dodatkowe środki w kredycie hipotecznym, które będą przeznaczone na wykonanie wykończenia. Na co należy uważać w momencie, gdy staramy się o takie dodatkowe środki? Na pewno musimy we wniosku przedstawić jak najbardziej dokładny kosztorys i harmonogram prowadzonych prac. Bank nam pomoże, ale my musimy mu przedstawić, w jaki sposób, przy użyciu, jakich materiałów i w jakim czasie będziemy prowadzić poszczególne etapy pracy. Ważnym aspektem jest również to, że nie wszystkie prace wykończeniowe podlegają możliwości sfinansowania z dodatkowych środków w kredycie hipotecznym.

Czy warto wziąć kredyt? Przyjmuje się, że owe dodatkowe środki mogą być przeznaczone na wszystkie te elementy, które na trwałe są związane z daną nieruchomością, a więc mowa o wszelkich instalacjach, balustradach, kafelkach, itp. Nie sfinansujemy tutaj zakupu mebli, itp. Ponadto bankowi należy sukcesywnie przedstawiać wszelkie faktury potwierdzające odpowiednie wykorzystanie przyznanych środków finansowych. Tutaj nie ma mowy o jakimś przekierowaniu części środków finansowych na inne cele, gdyż bank na to po prostu nie pozwoli. Warto, więc dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o staraniu się o przyznanie dodatkowych środków finansowych na wykończenie naszego mieszkania. Nie zawsze, bowiem będzie to dla nas najlepsze wyjście.

Blog , , , admin Możliwość komentowania Na co uważać, gdy bierzemy kredyt na wykończenie mieszkania? została wyłączona

Comments

Comments are closed.