Blog budowlany

RSS
Lip
30

Jakie są koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim?

koszty wykończenia mieszkania

Z pewnością koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim mogą być bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim należy je uzależnić od wielkości mieszkania, którym dysponujemy, aczkolwiek nie tylko.

Na wstępie zapraszam do naszego poradnika o najczęściej popełnianych błędach przy wykańczaniu wnętrz.

Bardzo ważnym aspektem jest to czy idziemy na minimalizm, czy tez po prostu urządzamy nasze mieszkanie zgodnie z naszymi marzeniami. De facto, bowiem takie koszty mogą być wręcz nieograniczone, jeśli chodzi o górną granicę. My jednakże spojrzymy na ten temat nieco inaczej, a mianowicie z punktu widzenia przeciętnego Polaka kupującego mieszkanie, spojrzymy na to w sposób minimalistyczny i koszt wykończenia mieszkania rozbijemy na poszczególne pomieszczenia.

Koszty są ważne. Jeśli chodzi o kuchnię, której powierzchnię przyjęliśmy w wielkości 15 m, minimalistyczny koszt jej wykończenia wyniesie około 3, 5 tysiąca złotych. W przypadku salonu o powierzchni około 10 metrów mamy do czynienia z kosztem wykończenia w granicach 2700 złotych. Bardzo ważnym pomieszczeniem jest łazienka. Jeśli przyjmiemy, że posiada ona powierzchnię 7 metrów kwadratowych, to minimalistyczny koszt jej wykończenia powinien wynieść około 3200 złotych. Dalej mamy sypialnię, dla której nasz koszt wyniesie około 2100 złotych oraz przedpokój, na który powinniśmy wydać około 500 złotych. Ostatecznie zamknęliśmy się w 12 tysiącach złotych, aczkolwiek należy podkreślić to, że jest to podejście minimalistyczne. Wielu z nas wydaje na urządzenie swojego mieszkania znacznie więcej, ponieważ jeśli kupujemy mieszkanie, to urządzamy je tak, aby czuć się w nim bardzo dobrze.

Blog , , , , admin Możliwość komentowania Jakie są koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim? została wyłączona

Comments

Comments are closed.